Infrakúrenie , infrapanely ( infra vykurovanie , infrapanel )                                      Infrakúrenie - v praxi

 

 


Princíp infrakúrenie

 

 

Rozdiel infrakúrenie oproti klasickému druhu vykurovania spočíva prevažne v tom , že infrapanely sa nevyhrieva priamo vzduch v miestnosti , ale prostredníctvom tepelného sálania a infra červeným žiarením dochádza k nahriatie okolitého muriva , stropu i podlahy a následne sa od týchto prvkov ohrieva vzduch v miestnosti .

Infrapanely obsahujú špeciálne nekovový článok v konštrukcii / uhlíkový prvok / ktorý nahrieva teleso infrapanelu vysokým stupňom účinnosti , vzduch nie je ohrievaný priamo a preto nie je potrebné veľké množstvo energie , čím dochádza k jej výraznej úspore infrakúrenie v porovnaní s klasickými druhmi kúrenia .

V dôsledku tohto princípu na ktorom infrapanel kúri nedochádza k rýchlemu úbytku tepla , pretože nakumulované steny dokážu v sebe udržať teplo oveľa dlhšie než vzduch .

Okrem výraznej úspory energie je považovaný za veľmi dôležitú prednosť infrakúrenie ako metódy kúrenia fakt , že tepelné lúče prenikajú priamo do hĺbky ľudského tela , čo má za dôsledok príjemný pocit tepla u ľudí vo vykurovanej miestnosti . Princíp infrakúrenie je prirovnateľný ku slnečnému žiareniu , ale bez škodlivých UV prvkov .

Vystavovanie sa infračerveným lúčom vyžarovaných infra panely má preto blahodarný vplyv na ľudský organizmus .

 

Prednosti infrakúrenie

 

 

infrapanely zaistí výraznú úsporu elektrickej energie až 40 %
pri infrakúrenie je minimálna vrstvenie tepla medzi podlahou a stropom - 0,4 ° C
nedochádza k víreniu prachu - vhodné aj pre alergikov
infrakúrenie je zdravotne nezávadné vykurovanie
žiadny úbytok kyslíka - vzduch je čistý a priestor bezprašný
suché murivo - bez plesní
infrapanely zaistí úsporu miesta v miestnosti
infra panely majú oproti klasickým vykurovacím panelom elegantný dizajn
regulácia teploty prostredníctvom termostatu v každej miestnosti , možno riadiť aj jednou centrálnou jednotkou cez mobilný telefón či internet
prakticky bezporuchovú prevádzku , vysoká životnosť
obstarávacie náklady na infrakúrenie sú totožné , mnohokrát aj lacnejšie oproti iným spôsobom vykurovania / odpadajú investície za kotol a rozvody kúrenia /
infrapanely majú jednoduchú a lacnú montáž
žiadny elektrosmog - vďaka nekovové horúcej platni
pre čo najlacnejšie prevádzku doporučujeme zriadiť sadzbu D - 45 / nízky tarif po dobu 20 hodín /
vykurovacie infra panely zaistia využiteľnosť 100 % , žiadne straty energie

 

 

Členenie infrapanelov a porovnanie nákladov na vykurovanie :


Členenie infrapanelov

 

 

V našom Eshope ponúkame najširší sortiment infrakúrenie na internete a to všetko za veľmi výhodné ceny . Vyberať je možné z troch provedenní panelov - základné ( omietkové ) , výkonnej ( sklenené ) a infrapanely so smaltovaným povrchom .

 

Základné prevedenie : umožňuje panelu splynúť s prostredím omietky v miestnosti . Povrch infrapanelu je tvorený infra - aktívna kremičitú vykurovacou plochou sa špeciálnym nástrekom bielej farby , ktorá znesie vyššie povrchové teploty . Jeho jadrom je uhlíkový vykurovací prvok . Zadná časť je ukončená tepelnou izoláciou vracajúci teplo späť do prednej časti panelu . Z tohto dôvodu je možná montáž aj na horľavé podklady . Rámy drevené či hliníkové . Na tieto infrapanely je možný obrazový potlač .

 

Výkonné prevedenie : infrapanely v skle , v rôznych farebných modifikáciách . Rámy drevené , hliníkové alebo bezrámové panely . Na sklenené infrapanely je možné natlačiť obrázkový motív ( z našej fotogalérie či podľa vlastnej fotografie ) , veľmi obľúbené je tiež prevedenie vykurovacej zrkadlo . Sklenené infrapanely sú ideálne pre úsporné vykurovanie s najnižšími prevádzkovými nákladmi .

 

Smaltované prevedenie : jedná sa o infrapanely so smaltovaným , hladkým oceľovým povrchom . Výhodou tohto typu infrakúrenie je jeho jednoduchá údržba , luxusný dizajn a farebná stálosť infrapanelu .

 

 

 

Porovnanie nákladov na vykurovanie

 

 

 

 

 

Orientačné výpočty a umiestnenie infrapanelov
dimenzovanie infrapanelov
Niekoľko príkladov orientačných výpočtov

 

 

 

Pre správne stanovenie potrebného počtu a veľkosti infrapanelov do bytu , či rodinného domu je dôležitý podrobnejší výpočet , ktorý Vám naša firma zadarmo poskytne .

Dôležitú úlohu pre jeho zostavenie hrá niekoľko faktorov - napr skladba muriva , zateplenie obvodových stien , stropov , typy okien , vonkajších dverí atď

Veľmi orientačne možno použiť výpočet 18-25W/m3 priestoru dannej miestnosti .

Nižšia hodnota je určená pre nízkoenergetické stavby , vyššie naopak pre staršie nehnuteľnosti .

Ako príklad č.1 môžeme uviesť kúrenia infrapanely v obývacej izbe 5 x 4 m výška stropu 2,5 m , v zateplenom rodinnom dome , kde dosahuje potrebný výkon panelov 1150 W.
Zvolíme teda napr 2 ks INTP 650 W.

Príklad č.2 spálne v tom istom dome 3 x 5 výška stropu 2,5 , potrebný výkon infrapanelov 788 W.
Pre tento účel nám poslúži IDS 1000 , či 1 x 500 + 1 x 300 W.

 

 

Montáž infrapanelov

 

Všeobecne sa za najvhodnejšie umiestnenie infrapanelov považuje strop , vzhľadom k rovnomernému rozloženiu tepla v miestnosti a eliminácii takzvaných tepelných tieňov . Keď mu toto umiestnenie nie je z konkrétnej príčiny možné , uchytávajú sa panely zhruba do stredu steny . Vždy je potrebné dbať na rovnomerné rozloženie infrapanelov v miestnosti .

 

 

Infražiariče

 

Infražiarič - ideálny výrobok pre zníženie nákladov na vykurovanie a úsporu energie . Ponúkame veľmi kvalitné infražiariče značiek UFO , Thermowell , Remko a Sunline . V našom eshope nájdete infražiariče karbónové , keramické , či infražiariče priemyselné . Infražiarič od nás to je istota lacného a komfortného vykurovania Vášho objektu , alebo vonkajšieho priestoru .

 

 

Ukážky našich realizácií infrapanelov tu

 

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie

Souhlasím