Infrasauna , infrasauny , infra sauny

 


Infrasauna do domácnosti

 

Infrasauna je výborný doplnok do domácnosti . Už krátky pobyt v infrasaune pomáha uvoľniť sa a zbaviť sa steste či námahy po náročnom dni .

 

 

Infrasauna má dokázané pozitívne účinky

 

Pobyt v infrasaune podporuje krvný obeh
Preniknutím infračervených lúčov do ľudského organizmu dochádza k prehriatiu kože aj vnútorných orgánov , čo dáva pozitívny stimul vedúci k zvýšeniu srdcového objemu a rytmu ( dochádza k tzv kardiovaskulárnemu tréningu a následne posilnenie celého kardiovaskulárneho systému ) .

 

Ďalším dôležitým prínosom sanaunování v infrasaune je chudnutie
Je vedecky dokázané , že za 30 minút pobytu v infrakabíne dôjde ku spáleniu 600 ti aj viac kalórií .

 

Zlepšenie imunitného systému
Následkom navýšenie teploty organizmu vplyvom saunovaní dochádza k usmrteniu vírusov i baktérií alebo aspoň k zastaveniu ich množeniu .

 

Odstraňuje toxické látky z tela
Na rozdiel od bežnej sauny je výdaj potu v infrakabíne minimálne dvojnásobný a vylúči sa ním 3-7 krát vyššie množstvo vo vode nerozpustných látok .

 

Pôsobí priaznivo proti celulitíde
Zotavuje pokožku , zlepšuje prekrvenie kože , spomaľuje proces starnutia , zlepšuje stav akné , ekzémov , jaziev a popálenín .

 

Uľavuje kĺbom a celkovej stuhnutosti , mierni bolesti , obmedzuje stres a únavu .

 


Infrasauna s ionizátorom kyslíka

 

Nami ponúkané infrasuny , sú vybavené tzv ionizátorom kyslíka . Tento slúži na čistenie a zlepšenie kvality vzduchu v infra saune . Ionizátor obohatí vzduch veľkým množstvom záporne nabitých iónov ( aniónov ) . Takýto vzduch obohatený anióny pripomína vzduch vo vysokých horách alebo pri mori , či svieža a vyčistený vzduch po búrke . Ionizátor kyslíka zbaví znečistený vzduch tabakového dymu , prachu , peľov kvetín a ďalších nečistôt . Infra sauna tak je ideálny prístroj pre osoby , ktoré trpia alergiami , astmatickými problémami a sennou nádchou .

 


Princíp infrasauny a jej rozdiel oproti saune klasickej

 

Infrasauna má vykurovanie kabíny zaistené pomocou špeciálnych keramických žiaričov . Infrapaprsky prenikajú priamo do tkanív , ohrieva sa priamo objekt , a len z menšej časti okolitý vzduch . K intenzívnemu poteniu tak dochádza už pri teplote okolo 50 ° C.

 

Infrasauna máva vnútri pri saunovaní teplotu medzi 30 ° C - 55 ° C. Z tohto dôvodu je infrasauna vhodná aj pre ľudí , ktorým zo zdravotných dôvodov nie je umožnené využívať saunu klasickú .

 

 

Postup pri vyhriatie

 

Doba potrebná na predhriatie sa pohybuje podľa veľkosti infrakabíny v rozmedzí od 5 tich do 10 tich minút .

Pri spustení kabíny a nastavenie teploty a dĺžky PREHRIEVACÍ teploty máte práve tak čas na vlažnú sprchu , ktorá zvýši efekt potenie , ktorá je oproti klasickej saune dvakrát až trikrát intenzívnejšie . Dôležitý je pri saunovaní aj pitný režim , dostatok tekutín totiž významne ovplyvňuje intenzitu potenia . Dĺžka pobytu v saune je individuálna a pohybuje sa v rozpätí 25 až 40 minút pri teplote okolo 55 ° C. Za túto dobu vaše telo spáli približne 700 kalórií absolútne bez záťaže . Začínajte kratšími intervalmi , ktoré môžete postupne predlžovať . Po uplynutí nastaveného času sa vykurovací systém automaticky odpojí .

Systém infrasauny umožňuje i prehrievanie tela rovno v oblečení , napríklad pred zvýšenou telesnou námahou , pred náročnými športovými výkonmi alebo iba pred odchodom do chladného počasia .

 

Montáž infrasauny

 

Infračervené PREHRIEVACÍ kabíny sa dodávajú ako typizované stavebnice , ktoré sa montujú priamo na mieste z jednotlivých panelov . V interiéri a dokonca aj na záhrade je teda možné inštalovať kdekoľvek , kde je rovná podlaha a elektrická zásuvka , bez zvláštnych stavebných úprav . Vzhľadom k relatívne malému rozmeru infrasauny tak môže nájsť svoje miesto takmer v každom byte , rodinnom dome , vo fitness , rehabilitačných a masážnych centrách . K základnému vybaveniu infrasauny patrí ohrevné elementy , časový spínač , termostat , rádio , podhlavníky a osvetlenie . Na pripojenie do siete je treba elektrická zásuvka na 220V a 16A istenie.

 

Obstarávacie a prevádzkové náklady infrasauny

 

Obstarávacie náklady na infrasauny sú cenovo nižšie ako u klasických sáun . Prevádzkové náklady sú u infrasauny neporovnateľne nižšia . Náklady na energiu sa pohybujú pre každý náš pobyt v saune okolo 5 Sk .

Infrasauna , označovaná aj ako infrakabína , sa skladá z jednotlivých panelov . Infrasauna je veľmi variabilné či už sa jedná o rozmery alebo druhy materiálu . Umožňuje zostaviť infrakabínu od veľkosti pre 1 osobu cez dvojmiestnu , štvormiestne , rohovú až po atypickú podľa zadaných rozmerov zákazníkom . Najčastejšie používané materiály sú palubovky smrek , hemlock , céder , biodoska a laminodeska . Jednotlivé materiály sa dajú vzájomne kombinovať .

Ako vykurovacie teleso sa používajú originálne keramické či karbónové infražiariče . Digitálny ovládací panel infrasauny umožňuje jednoduché ovládanie parametrov pre saunovanie . K infrasaunám je ponúkaná celý rad rôznych doplnkov .

V prípade záujmu o iný typ infrasauny ( rozmery , dizajn , tvar , materiály atď ) Vám radi zodpovieme Vaše otázky , prípadne prevedieme bezplatné nacenenie . e - mail : info@profiheating.cz

Pri objednaní infrasáun , ktoré nie sú skladom Vám radi oznámime termín dodania .

 

 

Ukážky našich realizácií tu

 

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie

Souhlasím